Test av Blaser Carbon Shooting Stick 2.0

Blaser Carbon Shooting Stick 2.0 er en oppgradering av skytestøtten som Blaser kom med for et par år siden. Jo flere bein, jo stødigere skytestokk – og her har du fire stykker å støtte rifla på.

Sist oppdatert: 24. desember 2022 kl 07.00
jeger sikter med blaser carbon shooting stick 2.0
Stødig: Blaser Carbon Shooting Stick 2.0 skytestøtte viser seg å være et stødig bekjentskap i vår test.
Blaser Carbon Shooting Stick 2.0

Materialer: Karbon og gummi

Høyde: 124-198 cm (115,5 cm u/ framgaffel)

Vekt: 1050 g

Medfølger: Lekkert futteral med lommer

Veil.pris: kr. 3.999,-

Importør: Blaser Group Norge

Blaser Carbon Shooting Stick 2.0 har fått noen smarte oppgraderinger siden sist. Skytestokken har fortsatt fire ben i karbon som samles til to føtter med spyd som gir godt feste. Rett over disse er det nå gummihylser, slik at skytestokken avgir mindre lyd. 

De solide låsehjulene av plast er forbedret, så det skal mye til før de løsner ved støt eller rekyl fra grovkaliber. Ved å løsne låsehjulene kan du trekke ut stokken til passe lengde. Det er viktig å vri disse godt til, så ikke skytestokken siger sammen ved bruk. 

Allerede abonnent?  
Bestill abonnement og få tilgang til artikkelen.

Bladet JEGER er Norges største jaktblad og kommer ut 9 ganger per år. På jeger.no finner du tusenvis av jaktreportasjer, våpen- og andre utstyrstester, tips til hundehold og jaktnyheter.


Alle abonnement gir full tilgang til hele vårt digitale univers. Det inkluderer Jeger,

Terrengsykkel, Fri Flyt, Klatring, Landevei og UTE sine nettsider og e-magasin.

1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
139,-
per
måned
3 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
3 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
119,-
per
måned
12 måneder
Digital tilgang til 6 nettsider
12 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
99,-
per
måned

Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden. Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

Abonnementet inkluderer også 500 øvingsoppgaver og tentamen til Jegerprøven. Med Jeger holder du deg oppdatert.

Les mer om våre abonnement

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

 
VARME TÆR: Er det uansett hvilken varmesokk man bruker, eller har det noe for seg å velge med omhu?
Varme tær på jakt:

Breddetest av varmesokker

AVSTANDSMÅLER: Med avstandsmåler koster den bare 1.000,- ekstra. Så sånn sett er det ingen stor kostnad å ha det med, men på så korte hold som du kan skyte på med termisk optikk i denne prisklassen er det strengt tatt ikke nødvendig.
Test av Guide TU431

Størst og tyngst i testen

TRYGT KJØP: Hikmicro Stellar SH35 har god optikk for prisklassen og har brukervennlig betjening av knapper og menyer. Det er lett å like dette siktet.
Test av Hikmicro Stellar SH35

Hårfin testvinner i budsjettklassen

BRA: Infiray TL35 SE er et sikte som leverer på det jevne. Det meste er bra, men noen detaljer er løst bedre hos konkurrentene.
Test av Infiray TL35 SE

Et trygt og solid kjøp 

LETT: Pard Pantera 50 LRF 480 er overraskende lett og hendig.
Test av Pard Pantera 50 LRF 480

Lett og hendig termisk kikkertsikte

FALT I SMAK: Sauer SL5 er en særdeles dugande hagle. Driftssikker og med godt skjefte.
Test av Sauer SL5 XT

Halvauto fra Sauer

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen