Kråkejakt: – Det klart beste er å finne trekkrutene

Kråkejakt er for deg som ikke klarer å vente helt til høsten. Les om hvordan du kommer i gang og få med deg tipsene for å lykkes.

Sist oppdatert: 29. juli 2024 kl 19.24
LUNEFULL: Kråkejakt er utfordrende, men ingen umulighet. Foto: Jan Rabben / NN / Samfoto
LUNEFULL: Kråkejakt er utfordrende, men ingen umulighet. Foto: Jan Rabben / NN / Samfoto
Lesetid: 5 minutter

Jaktsesongen har såvidt begynt, og tiden frem mot høsten er en gyllen mulighet for å gjøre aktiv viltforvaltning. Kråkejakta hadde sitt startskudd 15.juli og har pågått i to uker. Dette er en jaktform som ofte er lett tilgjengelig, og kan by på spennende jaktopplevelser.

Vi har tatt en prat med Andreas Pettersen, som er en aktiv kråkejeger og som har røflig anslått felt nærmere 10.000 kråkefugler.

Allerede abonnent?  
Bestill abonnement og få tilgang til artikkelen.

Bladet JEGER er Norges største jaktblad og kommer ut 9 ganger per år. På jeger.no finner du tusenvis av jaktreportasjer, våpen- og andre utstyrstester, tips til hundehold og jaktnyheter.

12 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
12 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
99,-
per
måned
3 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
3 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
119,-
per
måned
1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
139,-
per
måned

Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

*Forutsetter 3 eller 12 md bindingstid, si opp når du vil med tilgang ut bindingstiden. Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden, dersom du ikke sier opp.

Abonnementet inkluderer også 500 øvingsoppgaver og tentamen til Jegerprøven. Med Jeger holder du deg oppdatert.

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen