Terrieren Terror har tatt stegene i kunsthi

Den tyske jaktterrieren Terror er en av flere hunder som har debutert i kunsthi foran årets jaktsesong. I Stange er det nylig etablert et kunsthi med permorev, og flere er under planlegging andre steder i landet.

Sist oppdatert: 10. oktober 2024 kl 09.26
KUNSTHI: I et kunsthi får du sett hvordan hihunden jobber under litt mer ordnede forhold enn ute i naturen. Det gir hundefører en viss trygghet når hunden senere får prøve seg i et naturhi.
KUNSTHI: I et kunsthi får du sett hvordan hihunden jobber under litt mer ordnede forhold enn ute i naturen. Det gir hundefører en viss trygghet når hunden senere får prøve seg i et naturhi.
Lesetid: 5 minutter

Tonje Bakke fra Ringsaker er en av hundeførerne som har deltatt på organiserte treninger og prøver i Stange. På treningene har hun deltatt med unghunden Terror, en tysk jaktterrier. 

– Utviklingen ble veldig bratt for hans del. Første gangen vi besøkte kunsthiet var det ikke interessant. Hverken revehale eller noe annet var spennende for ham. Den andre gangen begynte han å få litt interesse, men det var ingen lyd. Den tredje gangen derimot, datt poletten ned. Han jobbet kjempebra.

Allerede abonnent?  
Bestill abonnement og få tilgang til artikkelen.

Bladet JEGER er Norges største jaktblad og kommer ut 9 ganger per år. På jeger.no finner du tusenvis av jaktreportasjer, våpen- og andre utstyrstester, tips til hundehold og jaktnyheter.

12 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
12 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
99,-
per
måned
3 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
3 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
119,-
per
måned
1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
139,-
per
måned

Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

*Forutsetter 3 eller 12 md bindingstid, si opp når du vil med tilgang ut bindingstiden. Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden, dersom du ikke sier opp.

Abonnementet inkluderer også 500 øvingsoppgaver og tentamen til Jegerprøven. Med Jeger holder du deg oppdatert.

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

HØY INTENSITET: Ettersøksekvipasjen er jegerens forlengede arm. Her representert ved Ingmar Slettemark og Greven, en bayersk viltsporhund som er rendyrket ettersøkshund.  
Bitt av ettersøksbasillen

Med lidenskap for ettersøk 

LANGLINE: Non-Stop Dogwear protection long line er en førsteklasses line for ettersøksjegeren og til dressur.
Non-Stop Dogwear protection long line

Fjernstyring for bikkja

ET EVENTYR: Trond Revhaug beskriver det han og R-Selma har oppnådd sammen de tre siste årene som et eventyr. Å bli årets rasemester og årets hund, er det han setter høyest av merittene.
Min jakthund: Hamiltonstøver

R-Selma serverer haren

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen