/ Hagle

Test av Akkar Altay II 812 Silver 12-76

Altay II er ei solid hagle fra Altay, men framstår noe «enkel» og rimelig. 812 Silver har et fyldig pistolgrep og smart forskjefteknapp, men denne modellen Akkar Altay når allikevel ikke helt til topps i testen.

Sist oppdatert: 2. mars 2023 kl 20.00
bilde av haglen akkar altay 2 812 silver 12-76
ALTAY: Akkar Altay II 812 Silver 12-76 når ikke helt til topps
Akkar Altay II 812 Silver 12-76

Type: Over/ under

Pris: 11.290,-

Leverandør: Schou AS

Akkar Altay II 812 Silver 12-76 har en kolbe som er noe lav for begge testskytterne, og vi synes begge at avtrekket er i tyngste laget til at det oppleves helt komfortabelt.

Stokken i oljet valnøtt er visstnok oppgradert. Dessverre skjemmes testvåpenet visuelt av to kvister i treverket; en i kolben og en rett over avtrekkerbøylen.

Allerede abonnent?  
Bestill abonnement og få tilgang til artikkelen.

Bladet JEGER er Norges største jaktblad og kommer ut 9 ganger per år. På jeger.no finner du tusenvis av jaktreportasjer, våpen- og andre utstyrstester, tips til hundehold og jaktnyheter.

12 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
12 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
99,-
per
måned
3 måneder*
Digital tilgang til 6 nettsider
3 papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
119,-
per
måned
1 måned
Digital tilgang til 6 nettsider
Papirutgaver av Jeger
Lavest månedspris
139,-
per
måned

Si opp når du vil, men senest før perioden utløper.

*Forutsetter 3 eller 12 md bindingstid, si opp når du vil med tilgang ut bindingstiden. Abonnementet fornyes automatisk etter bindingstiden, dersom du ikke sier opp.

Abonnementet inkluderer også 500 øvingsoppgaver og tentamen til Jegerprøven. Med Jeger holder du deg oppdatert.

Har du spørsmål?

Vi svarer raskt på mail.

 

Relaterte artikler

 

Jeger utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Atle Rønning
Annonser: Kjetil Sagen